TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMASI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMASI

Bugün, tarihte yok olması istenen bir milletin tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen bağımsızlık aşkıyla verdiği onurlu mücadelesinin, küllerinden doğuşunun, yeni bir yol çizişinin, azim ve inancının zaferidir.

Samsun’da meşalesi yakılan kurtuluş mücadelemiz 30 Ağustos tarihinde nihayete erdiğinde şanlı tarihimizin en büyük zaferlerinden biri olan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi dünyaya, insanca yaşamanın ancak hür, bağımsız ve egemen bir devlet olmakla gerçekleşebileceğinin en güzel örneğini vermiş ve bu uğurda her türlü özveriye katlanmaya daima hazır olduğumuzu bir kez daha göstermiştir. Milletimizin sergilediği bu özverili ve kahramanca yaklaşım, esaret ve zulüm altındaki milletlere örnek olmuş ve hayranlık uyandırmıştır. Tarihimiz göstermiştir ki, milletimiz hiç kimsenin boyunduruğu altında, tutsaklık içerisinde yaşamamıştır, yaşayamaz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Milletimizin ve kahraman Türk ordusunun tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, minnetle ve şükranla anıyorum.           

 

 

Hurşit NALLI

FÜAB Yönetim Kurulu Başkanı